Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Adwent

Adwent

3-24 grudzień 2017 r.

W naszej tradycji adwent jest okresem szczególnym i wyjątkowym. Bogata symbolika uzupełnia piękno tego okresu - wieńce adwentowe wieszane, tudzież położone na tacy na stole w domach i świątyniach, czekoladowe kalendarze dla dzieci i pachnące przyprawami piernikowymi domy.

Na opolskiej wsi, czas adwentu to okres, kiedy w dawnych czasach spotykano się w domach na wspólnym darciu pierza, przędzeniu, haftowaniu lub szyciu. W nastrój tajemnicy wprowadzały babcie lub dziadkowie opowieściami o duchach, czy topielcach.

Tradycją było również pieczenie bożonarodzeniowych pierników, wykonywanie ozdób na choinkę oraz wysyłanie kart świątecznych z życzeniami do krewnych i znajomych.

Dzisiaj niestety bogactwo zwyczajów adwentowych należy już do rzadkości i nieuchronnie odchodzi w zapomnienie.

Zapraszamy Was jednak do wspólnego odkrywania tej historii na nowo. Zatrzymajcie się i wspólnie przeżyjmy ten radosny czas oczekiwania!

© 2023 GUSTORIA - Smak historii - producent lodów

Całość prezentowanej strony internetowej (m.in. elementy graficzne oraz treści) są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim. Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody GUSTORII.

Projekt i realizacja: Agencja interaktywna: CG2
Park Bajek - Gustoria
Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm