Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

8 luty 2018 r.

W Gustorii nie możemy zapomnieć o pachnących tradycyjnych pączkach. Bo przecież znane już były w czasach starożytnych Rzymian. Spożywano je podczas obchodów przełomu zimowo-wiosennego. Początkowo były to bardzo tłuste kulki z chlebowego ciasta, nadziewane słoniną. Pączki osłodzono wzorując się na recepturze egipskiej.

Jedna z legend, która opowiada skąd wzięły się pączki takie jak dziś goszczą u nas, jest opowiadaniem o berlińskim cukierniku, który marzył o służbie w pruskim wojsku. Z radości o mianowaniu go wojskowym kucharzem, przygotował drożdżowe słodycze z nadzieniem, o kształcie armatnich kul.

W naszej kawiarnio-lodziarni goszczą więc pączki przygotowane zgodnie z tradycyjną recepturą z przeróżnymi nadzieniami: od różanego, przez czekoladę, adwokat po naszą autorską propozycję „pączków z lodami”!

A pamiętamy -  „jeśli ktoś w tłusty czwartek w ogóle nie zje pączka, nie będzie się mu wiodło” ;-)

© 2023 GUSTORIA - Smak historii - producent lodów

Całość prezentowanej strony internetowej (m.in. elementy graficzne oraz treści) są własnością naszej firmy. Są chronione prawem autorskim. Żadna jej część nie może być rozpowszechniana lub kopiowana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody GUSTORII.

Projekt i realizacja: Agencja interaktywna: CG2
Park Bajek - Gustoria
Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm